Vinum 2014 w Albie

Sezon turystyczny w Albie inauguruje Vinum – impreza dedykowana nowym rocznikom win z regionu Langhe i Roero, takich jak chociażby Barolo, Barbaresco, Barbera d’Alba, Dolcetto, Langhe Nebbiolo, Alta Langa, Moscato d’Asti. Wydarzenie gości co roku w tygodniu na przełomie kwietnia i maja ożywiając nieco zaspane miasteczko po zimie. Jest to czas kiedy wąskie uliczki starego miasta zapełniają się turystami i mieszkańcami, a główne place zamieniają się w wyspy degustacyjne – zarówno wina jak i innych lokalnych specjałów.

Vinum 2014, Alba, Piemont, Włochy
Palazzo Mostre e Congressi – to tutaj odbywają się degustacje win

Vinum 2014, Alba, Piemont, Włochy
jedno ze stoisk degustacyjnych w Palazzo Mostre e Congressi
Vinum 2014, Alba, Piemont, Włochy
Streetfood na piazza Medford
Vinum 2014, Alba, Piemont, Włochy
Streetfood na piazza Risorgimento
Vinum 2014, Alba, Piemont, Włochy
klaun, który rozśmieszał nie tylko kierowców

Wtedy nie brakuje również okazji do lepszego poznania okolic, organizowane są imprezy specjalnie dla dzieci, rodzą się nowe pomysły, które dodatkowo wzbogacają program festiwalu. W tym roku niewątpliwie sporą nowością była prezentacja unikalnych perfum: Acqua di Alba, które przywołują aromaty charakterystyczne dla tej ziemi: prażone orzechy laskowe, biała trufla, drewno barrique, a całość uzupełniały aromaty kwiatowe, nuty owocowe i przyprawy. Acqua di Alba utrzymuje się na skórze bardzo długo i jest dostępna w dwóch wariantach: Acqua di Alba Riserva i Acqua di Alba Arte.

Acqua di Alba, Piemont, Italia
perfumy Acqua di Alba

Dodatkowo podczas 38 edycji Vinum miasteczko gościło pokaz mody, który został zorganizowany na świeżym powietrzu przez właścicieli butików w centrum Alby. W niedzielę 4 maja młodsi i starsi i prezentowali najnowszą kolekcję ubrań i dodatków na wiosna/lato 2014.

Vinum 2014, Alba, Piemont, Włochy
pokaz mody w centrum miasteczka

A kto nie zdążył na wiosenny przegląd najnowszych roczników lokalnych win, w każdej chwili może przyjechać do Langhe, odwiedzić tutejszych winiarzy, skosztować ich trunków, posmakować wyśmienitego jedzenia i uczestniczyć w imprezach, których na pewno nie zabraknie aż do późnej jesieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *