Bella Calabria!

Jak to mawiał Forest Gamp „życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz co ci się trafi”. Cóż, mnie trafił się nieoczekiwany wyjazd na południe Włoch. Poleciałam do Lamezia Terme na samym dole włoskiego buta i spędziłam niezapomniane dwa tygodnie w mojej ukochanej Italii. Dlatego w najbliższym czasie mój blog będzie zdecydowanie nie-piemontese, a raczej baaardzo meridionale 😉

Dzika plaża we Włoszech, Kalabria, Włochy
na szczęście we Włoszech istnieją jeszcze dzikie, piękne plaża – oto jedna z nich. Prawda, że piękna?

Podczas mojego pobytu miałam okazję odwiedzić aż cztery regiony, w tym cudowną Kalabrię, której nigdy wcześniej nie widziałam. Ze wspaniałymi ludźmi zjeździłam kawałek południowych Włoch, miałam okazję zobaczyć zupełnie nowe miejsca, ale ku mojej sporej satysfakcji i uciesze, wrócić także do miast, które wiele lat temu odwiedziłam!

Amalfi, Włochy
wybrzeże Amalfi zaliczone już po raz drugi 😉

Nie wiem czy to przez odległość od reszty Europy, a także północy Włoch, czy fakt, że należy do jednych z najbiedniejszych we Włoszech, czy też może te i jeszcze inne czynniki sprawiają, że region na samym czubku buta nie jest w ogóle popularny turystycznie. A tymczasem ja się w nim całkowicie zakochałam. Cudowny klimat (ciepło, ale nie upalnie, dużo słońca, brak wilgotności, która daje się we znaki w niektórych włoskich rejonach), cudownie ciepłe morze i przesympatyczni ludzie. Do tego znakomita kuchnia! I jak tu nie kochać Kalabrii?

Kalabria, Włochy
cudowne, ciepłe morze w Kalabrii
Kwiaty w Tropea, Kalabria, Wlochy
Frangipani – prześliczne kwiaty

Ponieważ jest to spory region, a także udało mi się odwiedzić trochę miejsc, jeden wpis to zdecydowanie za mało, żeby pokazać Wam piękno i różnorodność tego kawałka Italii. W tym artykule pokażę Wam Pizzo, od którego de facto rozpoczęłam odkrywanie Kalabrii.

Pizzo, Kalabria, Włochy
urokliwe Pizzo w Kalabrii
Pizzo, Kalabria, Włochy
piękny zakątek z klimatyczna fontanną

Niewielkie, usytuowane nad samym morzem, ze względu na porę dnia (obiadową) kiedy tam dotarłam sprawiało wrażenie nieco śniętego. Maksymalnie godzinny spacer wąskimi uliczkami spokojnie wystarczy na obejrzenie tego miejsca. A zatem zaczynamy!

Pizzo, Kalabria, Włochy
główna uliczka – restauracyjki i sklepiki
Pizzo, Kalabria, Włochy
urokliwe stare budynki
Pizzo, Kalabria, Włochy
nie ma to jak shopping na wakacjach!
Pizzo, Kalabria, Włochy
jak widać w Pizzo lubią koty…
Pizzo, Kalabria, Włochy
widok na wybrzeże
w każdym szanującym się włoskim miasteczku nie może zabraknąć zamku…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *