Wielkanoc we Włoszech

Jak to jest z tą Wielkanocą we Włoszech? Oficjalnie jest, ale jakby jej nie było. Powiedzenie: Natale con i tuoi, Pasqua con chi voi (Boże Narodzenie z rodziną, a Wielkanoc z kim chcesz) chyba najlepiej oddaje podejście Włochów do tych świąt.

Wielkanoc we Włoszech
Pasqua con chi vuoi… 🙂

Czytaj dalej „Wielkanoc we Włoszech”

La dolce vita made in Italy

Przeglądając ostatnio moje zdjęcia (a jest ich sporo) uświadomiłam sobie z bogactwa włoskiego design’u, pomysłowości, harmonijnego przeplatania się na pierwszy rzut oka różnorodnych światów: biżuterii i wina, szalonych imprez i zabytkowych winnic, motoryzacji i starych opuszczonych zamków. I to zainspirowało mnie do napisania o włoskim stylu życia, które nie bez przyczyny pociąga tak wielu ludzi z całego świata. Turyści przyjeżdżając do Italii natychmiast zakochują się w wyśmienitej kuchni, zapierających dech w piesiach krajobrazach i zawsze radosnych mieszkańcach półwyspu Apenińskiego.

Ferrari w Langhe, Piemont, Włochy idealne połączenie: piękny samochód na tle wspaniałego krajobrazu… Czytaj dalej „La dolce vita made in Italy”

Gorączka sobotniej nocy

Jest sobota wieczór w Turynie. Słońce kryje się za Alpami, sklepy zamykają swoje podwoje. Choć to dopiero kwiecień, zorganizowane na placach i chodnikach restauracyjne ogródki zachęcają do spożywania posiłków pod gołym niebem. W centrum miasta z minuty na minutę przybywa samochodów, a po wąskich uliczkach krążą kierowcy rozpaczliwie poszukując wolnego miejsca parkingowego. Właśnie rozpoczyna się gorączka sobotniej nocy. Turyńczycy niezależnie od wieku i zamożności portfela wylegają z domów by spotkać się ze znajomymi lub po prostu zjeść posiłek na mieście.

Mole Antonelliana, Turyn, Piemont, Włochy
Sławna Mole Antonelliana – symbol Turynu

Czytaj dalej „Gorączka sobotniej nocy”