Degustacja Barolo 2009 w Roddi

Wiosna i lato w Langhe i  Roero to czas różnego rodzaju imprez degustacyjnych. Przewodnim tematem jest naturalnie wino. W tym roku w  czerwcu uczestniczyłam w Io, Barolo – la nuit, które zostało zorganizowane w Roddi, kilka kilometrów od Alby. W samym sercu tego malutkiego miasteczka, z widokiem na pobliskie wzgórza, raczyliśmy się zarówno debiutującym Barolo 2009, jak i innymi najnowszymi rocznikami Langhe i Roero. Zachodzące słońce, ciepłe powietrze oraz cudowne widoki okalające dziedziniec średniowiecznego obronnego zamczyska sprawiło, że zwykle spokojne miasteczko ożyło. Zapraszam na fotorelację.

Roddi, Piemonte, Italia
Io, Barolo – la nuit

Czytaj dalej „Degustacja Barolo 2009 w Roddi”

Pollenzo

Pollenzo, niewielka miejscowość w okolicach Bra, 14 km od Alby w południowym Piemoncie. Niegdyś jedna z wielu rezydencji Sabaudów, dziś jedno z najważniejszych w Europie centrów edukacyjnych w zakresie gastronomii. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam skupione w jednym miejscu budowle z czerwonej cegły, otoczone soczystą zielenią trawy miałam wrażenie, że na chwilę przeniosłam się w krainę domków z piernika…

Pollenzo, Piemont, Włochy
zamek, budynek Agenzia

Czytaj dalej „Pollenzo”

Poradnik „Wino w kieliszku”

Moje zainteresowane winem, jego kulturą, tajnikami degustacji zaowocowało stworzeniem poradnika „Wino w kieliszku”. Jest on dostępny w formie elektronicznej i otrzyma go ode mnie każdy, kto tylko do mnie napisze!

E-poradnik "Wino w kieliszku"
E-poradnik „Wino w kieliszku”

Jakie informacje znajdę w poradniku?

• jak dobrać odpowiedni kieliszek,

• jak go trzymać,

• w jakiej temperaturze podawać dany rodzaj trunku,

• 9 zasad, którymi warto się kierować dobierając wino do potrawy;

Ale to nie wszystko! Zamieściłam w nim wygodną tabelę, która podpowie jakie wino najlepiej smakuje z wybranym daniem. Czytaj dalej „Poradnik „Wino w kieliszku””

Eataly

Wydawało mi się, że w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych wszystko zostało już powiedziane i w gruncie rzeczy wszystkie są takie same. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Dowodem na to jest Eataly, marka wymyślona i stworzona we Włoszech. Kiedy mam komuś wyjaśnić co właściwie  kryje się pod tą marką, zawsze mam z tym problem. Przecież Eataly to EatalyCzytaj dalej „Eataly”