Diano – panorama na okrągło

W Langhe (południowy Piemont) można podziwiać panoramę okolic właściwie z każdego miasteczka, a często nawet z drogi. Są jednak miejsca, z których winnice wyglądają jak zielone, wszechobecne morze i okrągłe wzgórza kontrastują z ostrym rysem ośnieżonych szczytów Alp. Takie właśnie niesamowite widoki oferuje nam Diano d’Alba.

Alba, Langhe e Roero, Piemont, Włochy
panorama Alby

Już sama droga jest relaksująca, pełna wspaniałych krajobrazów. Jeśli przyjedziecie tu z Alby, to po lewej stronie możecie dostrzec  jej panoramę. Nie jest to być może najlepszy widok na stolicę Langhe, ale daje pogląd o jej wielkości, a do tego bez problemu dostrzeżecie wszystkie jej wieże w pełnej krasie.

Najwyższy punkt Diano leży na wysokości 496 m n.p.m i z tego miejsca można podziwiać ośnieżone szczyty Alp i okoliczne wzgórza. Bez żadnego wysiłku możecie cieszyć się widokiem 360° siedząc na ławeczce w cieniu drzew. Najlepiej wybrać się tu  albo na wiosnę, kiedy powietrze jest jeszcze na tyle przejrzyste, że można dostrzec każdy szczegół krajobrazu, a jeśli latem, to nad ranem. W ciągu dnia wysoka temperatura oraz wilgotne powietrze znacznie ograniczają widoczność i gór już nie ujrzycie. Czytaj dalej „Diano – panorama na okrągło”