Il Salone Internazionale del Gusto

Już od przyszłego czwartku, czyli 25 października startuje jedna z największych imprez w Piemoncie: il Salone Internazionale del Gusto. Wydarzenie będzie miało miejsce w Turynie, w dzielnicy targowej Lingotto i potrwa do 29 października.

kurkuma, curry, papryczki, imbir i liście kafiru

Od 1996 roku (co dwa lata) światowa organizacja non-profit Slow Food organizuje tę swoistą ucztę dla podniebienia. Il Salone del Gusto jest imprezą międzynarodową i specjalnie na tę okazję przyjadą do Włoch producenci, rolnicy, hodowcy z całego świata, wszyscy zrzeszeni ze Slow Food oraz Terra Madre. Choć żyją w odmiennych realiach ekonomicznych i politycznych, mają do czynienia z różną ziemią, klimatem, tradycjami, smakami, to łączy ich wszystkich idea tworzenia żywności dobrej (pod względem organoleptycznym), czystej (w poszanowaniu z naturą) oraz sprawiedliwej (przestrzegają zasad fair play zarówno wobec pracowników, jak i partnerów biznesowych).

włoska kiełbasa

Zapowiada się ciekawa podróż dookoła świata, a kompasem będzie nasz nos i podniebienie. W programie znajdziecie liczne konferencje dotyczące między innymi wody, która płynie z naszych kranów czy chleba, który codziennie trafia na nasz stół.. Dodatkowo będzie to świetna okazja, żeby spotkać się z nieznanymi producentami z całego świata, spróbować lokalnych przysmaków, zaopatrzyć się w oryginalne i na co dzień trudno dostępne produkty. Nie zabraknie oczywiście restauracyjek oferujących tradycyjne potrawy z poszczególnych regionów Włoch, czy też dania etniczne pochodzące z Afryki.

orzechy laskowe

Zachęcam do obejrzenia filmu promującego wydarzenie, który znajdziecie na oficjalne stronie imprezy (dostępny w języku włoskim i angielskim): http://salonedelgustoterramadre.slowfood.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *